Ara
  • Gürcan Doğaner

Köpek Eğitmenliği Kursu

Güncelleme tarihi: 26 Mar 2019

Geleceğin eğitmenlerinin mesleki kariyerlerini oluşturabilmeleri için yeni eğitim teknikleri ile çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.

Köpek eğitmenliği bilinçli olarak yapıldığın da gerek tam, gerekirse yarı zamanlı olarak karlı ve tatmin edici bir meslektir. Eğitmenlik kursumuzu; Hobi, köpek sporu yada mesleki kariyer olarak gören kişilere ;

Yavru köpek Kursu, Itaat ve Davranış Kursu, Handling ve Handler Kursu, Usta Eğiticilik Kursu ile rehberlik ediyor.


Yavru Köpek Kursu ile ;


Sosyalizasyon, Tuvalet Egitimi, Günlük Bakım ve diğer konular,


İtaat ve Davranış Kursu ;


Köpek ile iletişim, ögrenim teknikleri ve diğer konular teorik ve uygulamalı olarak işleniyor.


Usta Eğiticilik Kursu ise ;


İz takibi, itaat ve koruma gibi uzmanlık gerektiren konulari kapsıyor ve aynı zaman da müşteri ilişkileri ve diğer önemli konular öğretiliyor.


Köpek eğitimindeki başarı köpek ile oyun, disiplin ve etkili bir iletişimden geçer. Her kişi ve köpeğin eğitimine bireysel olarak yaklaşmak gerekir.


Her köpeğin eğitimi; geçmişi, bireysel davranışları, karakteri ve sahibinin hedeflerine bağlı olmalıdır. Ben köpeğin eğitim durumunu her köpeğin karakterinin doğru analiz edilmesi gerektiğini düşünür ve temel tekniklerin öğreniminden sonra eğitmenin kendi içindeki yetenekleri ile kendi tekniklerini geliştirebilmesini ve  değiştirebilmesini sağlamaya çalışıyorum.


Derslerimizi Köpek Eğitmenimiz Gürcan DOĞANER’in kendisi tarafından veriliyor.

Sertifikalı kurs programımız 3 bölümden oluşuyor;


İlk Seviye Kurs ;


Başlangıç niteliği taşıyan 1. seviye kursumuz;


Köpeğin Tarihçes, iKöpek Psikolojisi, Köpekler de Anlama ve Öğrenme Köpekler de Oyun Güdüsü ve Geliştirilmesi Köpekler de Sürü Davranışları ve Hiyerarşi Liderliğinizin Pekiştirilmesi Yavru Köpek Eğitimi, Tuvalet Eğitimi, Temel ve İleri İtaat Eğitimi, Problem Çözme Teknikleri, Köpek Sahipleri ile Doğru Adaptasyon, BH Paterni Teorik ve Pratik Uygulamaları konularını kapsıyor gündüzlü olarak 3 ay sürüyor.


İkinci Seviye Kurs ;


Show Köpeği HANDLİNG Kursu;


İlk Köpek Yarışmasının Tarihçesi, Handler Kimdir ? Köpeği Show İçin Hazırlama Teknikleri, Köpeği Nasıl Doğru Taşırız ve Show Duruşu Verdiririz. Irklara Göre Duruş Sunumları Ring Prosedürleri, Köpeklerde Oyun Güdüsü ve Geliştirilmesi, Yavru Köpek Show Eğitimi, Problem Çözme Teknikleri, Gurup ve Bire bir Köpek İle Çalışma, Köpek ve Sahibi ile Doğru Adaptasyon, Handling Teorik ve Pratik Uygulamaları


IPO Kursu ;


İleri seviye üçüncü kursumuz ise;


Uluslararası IPO Sınav Kuralları, IPO Itaat, Koruma, Tracking (İz Takibi)  konularını kapsıyor ve gündüzlü olarak 3 ay sürüyor. Derslerimiz %70 pratik %30 teorik olarak gerçekleşmektedir. Köpeği olanlar kendi köpekleri ile katilabilmekte olup, olmayanlar eğitim yerimizdeki diğer köpekler ile çalışabilmektedir. 
Derslerimiz kişiye özel oluşturulmaktadır.
Derslere başlamak için guruplar oluşturulması beklenmemekte olup öğrencilerimizin calışma gün ve saatleri kendi yaşam standartlarına göre değişkenlik gösterebilir.490 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör